Moderní výzvy s astronomem a astrofyzikem Jiřím Grygarem

• Adéla Pluhaříková
  • 16.04.2024
Dalším hostem přednáškové cyklu Moderní výzvy lidstva (MVL), které pořádá Mendelovo gymnázium Opava ve spolupráci s Fakultou veřejných politik (FVP), bude astronom a astrofyzik Jiří Grygar. Ten bude v pondělí 6. května od 13 hodin v aule FVP na Bezručově náměstí 14 hovořit na téma Vznik fyziky, chemie a biologie aneb Velký třesk za všechno může.
Autorka: Mgr. Lada Dobrovolná

Jiří Grygar je významný český popularizátor vědy v oblasti astronomie, astrofyziky a vztahu vědy a víry. Předmětem jeho výzkumu jsou fotometrie a spektroskopie hvězd, meziplanetární hmota a astročásticová fyzika. Je držitel celé řady ocenění, autor více než dvou set odborných prací i celé řady populárně naučných článků, knih a vzdělávacích audiovizuálních pořadů.

Beseda s následnou debatou, která je zdarma přístupná studentům ale i široké veřejnosti, bude přenášena i formou online streamu. Ten bude poté ke zhlédnutí na youtube kanálu Moderních výzev lidstva.

Fotografie: Česká astronomická společnost