Navštivte Den zdraví a prevence v UniPointu

• Lada Dobrovolná
  • 28.03.2024
Slezská nemocnice v Opavě pořádá každoročně ve spolupráci s Ústavem nelékařských zdravotnických studií Fakulty veřejných politik Slezské univerzity a Všeobecnou zdravotní pojišťovnou Den zdraví a prevence. Ten letošní proběhne v univerzitním centru UniPoint v 1. patře OC Breda 11. dubna od 9 do 16 hodin.
Autorka: Mgr. Lada Dobrovolná
Akce určená pro všechny věkové skupiny má za úkol podpořit povědomí veřejnosti o důležitosti prevence a péče o zdraví. „Tam, kde je prevence dostatečná totiž není nutné tak často řešit důsledky jejího zanedbání, které se projevují nejrůznějšími zdravotními problémy a onemocnění,“ vysvětluje PhDr. Mgr. Hana Hozová, náměstkyně ředitele pro ošetřovatelskou péči Slezské nemocnice v Opavě, která je zároveň i pedagožkou Fakulty veřejných politik.

Návštěvníci si budou moci otestovat své zdraví na jedenácti stanovištích, která budou po UniPointu rozmístěna. „Zaměříme se například na měření cukru v krvi, na hygienickou dezinfekci rukou, změříme krevní tlak, kapacitu plic a obsah kyslíku v těle. Dále nabídneme odborné poradenství v oblasti výživy, poradíme v těhotenství, s rehabilitací a s péčí o zuby a dutinu ústní. Taktéž si můžete nechat zkontrolovat znaménka nebo se otestovat na HIV,“ zve všechny Hana Hozová

Den prevence a zdraví je určen pro každého, kdo chce získat odborné informace a podstoupit některá základní vyšetření, která mnohdy vedou k prvnímu záchytu nemoci. „Naší snahou je poukázat na důležitost prevence i na to, že je potřeba, aby si každý uměl udělat čas sám na sebe. Cílem všech zdravotníků je totiž samozřejmě to, aby byla naše populace zdravá,“ uzavírá Hana Hozová.