Spustili jsme registrace k 10. ročníku soutěže Opavský Robocup

• Kamila Návratová
  • 03.05.2024
10. ročník Opavského Robocupu se odehraje 20. května. Tradiční soutěž, kterou pořádá Ústav informatiky pro střední školy, nabízí také v letošním jubilejním ročníku řešení robotického úkolu o hodnotné ceny. Zváni jsou všichni zájemci o informatiku a robotiku z řad středoškoláků…
Opavský Robocup je tradiční akcí Ústavu informatiky FPF SU pro studenty středních škol. Soutěž spočívá v programování robotických systémů, avšak s podporou expertů a odborníků ÚI. Celodenní program je rozdělen do dvou částí. V té dopolední probíhají prezentace a workshopy, které účastníkům pomohou v odpolední – soutěžní části. Zde je soutěžícím zadán úkol, který řeší s pomocí připravené robotické kuchařky za dohledu našich robotických guru. K plnění úkolu účastníci využívají aplikaci pro modelování virtuálních robotických systémů. Hlubokých znalostí programování tak není zapotřebí. Jde především o nalezení nejlepšího řešení. Tři nejlepší si odnesou hodnotné věcné ceny.

Registrace soutěže pro letošní ročník je spuštěna do 15. května 2024 nebo do naplnění kapacit. Registrace probíhá na webových stránkách soutěže.

Soutěž proběhne 20. května 2024 od 9:00 do 16:00 a to v Opavě na Ústavu informatiky FPF SU, Bezručovo náměstí 1150/13. V průběhu dne je pro účastníky zajištěno občerstvení.

Těšíme se na Vás.

Text: Organizační tým Opavského Robocupu